Nevybrali jste si?

Srdečně vás zveme k návštěvě
našeho druhého e-shopu:
Hungry Hearts
Také vás zveme k návštěvě
stránek s módou z našich dílen:
potvor.cz/INDIVIDUALITY/

A moc rádi se s vámi potkáme
osobně v obchůdku:
INDIVIDUALITY by Kabelkový Slon
na Nádražní 755/47, v Ostravě

Péče o kožené výrobky

Informace o údržbě našich produktů                                                         Kabelkový Slon                     

Naše tašky, kabelky, batohy, peněženky a opasky jsou vyrobeny především z přírodních kůží,  které   mohou být zdobené   různými   způsoby,   lakováním,  vytlačováním,  děrováním, potiskem nebo nanesenou ozdobnou vrstvou z umělých materiálů. Pozor! Kůže vyčiněné  pomocí přírodních látek a přírodními látkami barvené mohou pouštět barvu.

Pamatujte,  že  kůže  je  jemný  materiál.  Různé  atmosférické  vlivy,  jako: déšť, vlhko,  sníh,  a také dlouhodobé   vystavování slunci, mohou ovlivnit její životnost a barvu. Každý  kožený  výrobek  je jedinečný,  protože kůže je přírodní materiál a  nikdy  není stejná.  Všechny  rýhy,  jizvy  a  jiné  vzhledové  nepřesnosti  nejsou  její vadou, ale potvrzením její autentičnosti.

Jak čistit a udržovat naše produkty

Hladká - Lícová  kůže  (useň)
 měkká,  na  dotyk  hladká,  matná nebo lesklá s jemnou strukturou, často  lakovaná  a  zdobená. Znečištění, lze  obvykle  snadno odstranit  vlhkým  hadříkem  (Pozor, nepromáčet!) poté ponechat vyschnout.

Pro  co nejdelší zachování barvy,  pružnosti a pevnosti, doporučujeme kůži pravidelně impregnovat  impregnací na  kůži, případně ošetřovat  krémem,  pastou nebo voskem určeným na hladkou kůži. Při  použití   prostředků   na  ošetření  kůže,  prosím,  vždy  dodržujte postup  dle  výrobce  daného prostředku. Nepoužívejte samolešticí pasty.

Broušená  kůže – Nubuk  je  kůže,  která vzniká  broušením  lícové  kůže. Produkty  z  nubuku  se vyznačují dlouhou životností.
Semiš (velur)  broušená kůže, na rozdíl od nubuku vzniká broušením rubové strany kůže. Semiš je měkký s charakteristicky krátkým vláknem, savý a často barvený.

K údržbě všech druhů broušených kůží se nepoužívají pasty ani krémy. Znečištění je vhodné odstranit gumovým kartáčem určeným k ošetřování broušených kůží, případně vlhkým hadříkem (pozor, nepromáčet!) poté ponechat vyschnout, při pokojové teplotě. Můžete použít impregnaci, určenou pro nubuk a semiš, ale mějte na paměti, že velmi světlé barvy mohou ztmavnout i při použití bezbarvých impregnačních prostředků.

Použité umělé materiály Některé části našich výrobků jsou z umělých materiálů. Tyto materiály jsou použity za účelem zvýšení pohodlného užívání a životnosti našich produktů. U některých kabelek a tašek to jsou zadní části, lemy a spodní části pásků. Údržba umělých materiálů nevyžaduje zvláštní přístup, doporučujeme však při čištění dodržet postup stejný jako při čištění kožených částí.

Na všechny naše výrobky poskytujeme záruku 24 měsíců.

Adresa prodejny: INDIVIDUALITY by Kabelkový Slon, Nádražní 755/47, 702 00  Ostrava